Paslaugos Verslas

„Žalianamis“ — vieta kur skamba muzika ir kvepia pyragais

Koncertai, lindy hop’o pamokos, meditacija, joga — tik keletas iš Žalianamyje vykstančių užsiėmimų ir visi jie — nemokami. Tačiau svarbiausia, ne tik renginiai, bet ir bendruomenė, atvira kiekvienam, norinčiam patirti draugišką santykį su kitais ir puikiai praleisti laisvalaikį. Darbuotojų ir savanorių dėka sukurta jauki ir saugi erdvė sulaukia vis daugiau susidomėjimo ir lankytojų.

Laisvalaikio erdvė jaunimui

Žalianamis Antakalnyje duris atvėrė 2012 m. kaip atvira jaunimo erdvė. „Anksčiau šiose patalpose veikė vaikų ir laisvalaikio centras, dabar orientuojamės į 14-29 m. jaunimą ir suteikiame jiems erdvę saviraiškai. Galima groti, šokti, gaminti naujai sutvarkytoje virtuvėlėje arba tiesiog ateiti ruošti namų darbus“, — pasakoja direktorė Aušra Lasauskaitė.

Laisvalaikio centre nuolat organizuojami įvairūs renginiai ir užsiėmimai. Reguliariai vyksta meditacija ir joga, lindy hopo šokiai, renkasi Forumo teatras. Kiti renginiai — priklauso nuo lankytojų noro ir savanorių fantazijos. Rengiamos filmų peržiūros, kino kovos, arbatos gėrimo vakarėliai, koncertai, kūrybinio rašymo dirbtuvės ar net sąmoningo sapnavimo mokymai.

Žalianamio veidas — savanoriai

Panašių laisvalaikio erdvių Vilniuje ne viena, tačiau Antakalnyje įsikūrusio centro išskirtinumas — savanoriai. „Šiuo metu turime apie 20 savanorių, kurie nuolat pas mus lankosi ir prisideda prie Žalianamio bendruomenės kūrimo. Be jų, nebūtų vis to, ką turime. Dauguma jų moksleiviai, studentai, kuriems suteikiame laisvę įgyvendinti savo idėjas. Savanoriai atvyksta ir iš kitų šalių. Šiuo metu turime merginą iš Slovėnijos, anksčiau savanoriavo vaikinas iš Armėnijos“, — džiaugiasi direktorė.

Žalianamyje savanoriaujanti Aušra pirmiausia tapo jo lankytoja, tik vėliau savanore. „Kartą, dar besimokant mokykloje, draugė paklausė manęs apie Žalianamį. Nors gyvenu netoliese, nebuvau nieko girdėjusi, todėl nusprendžiau apsilankyti. Šilti žmonės, jauki vieta turėjo įtakos mano vis dažnesniems apsilankymams, o čia laisvalaikį leidžiantys žmonės tapo gerais draugais. Dabar jau esu ne tik lankytoja, bet ir savanorė — savo darbais ir idėjomis prisidedu prie Žalianamio augimo“, — prisimena Aušra.

Vis daugiau lankytojų

Pradėjęs veiklą Žalianamis dirbdavo vos porą dienų per savaitę, tačiau dėl lankytojų gausos kiekvieną sezoną laikas vis ilginamas. „Laisvalaikio centre įdiegėme šiuolaikišką registracijos sistemą, kuri leidžia stebėti lankomumą. Praėjusiais metais apsilankė apie 6000 tūkstančių žmonių, iš jų — 2700 unikalių lankytojų“, — didžiuojasi A. Lasauskaitė.

Lankytojų atsiliepimai apie šią vietą taip pat tik teigiami. Mindaugas rašo: „Patys šilčiausi žmonės, nuostabūs renginiai, puiki erdvė išreikšti savo kūrybiškumą. Savanoriai šaunūs, kaip mat užkrečia gera nuotaika ir šypsenom. Nori padūkt? Eik čia. Nori pasišnekėt? Eik čia. Nori tiesiog pabūt? Atspėjai, eik čia! + visada turi arbatos“. „Čia labai jauku ir gera būti! Ačiū, kad esate“, — dėkoja Monika.

Žalianamis lankytojų laukia kiekvieną darbo dieną 16-20 val. Daugiau informacijos apie veiklas ir renginius rasite Facebook paskyroje.